Vairāk nekā puse iedzīvotāju uzskata, ka labai un pilnvērtīgai dzīvei ir ļoti nepieciešama vidējā izglītība

Publicēts: 24.02.20

Vairāk nekā puse jeb 57,1% iedzīvotāju uzskata, ka labai un pilnvērtīgai dzīvei ir ļoti nepieciešama vidējā izglītība, liecina Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss.

Pēc vidusskolas pārstāves Martas Kives paustā, 34% aptaujāto minējuši, ka vidējā izglītība ir drīzāk nepieciešama, 4% norādījuši, ka tā drīzāk nav nepieciešama, turpretī 0,7% respondentu norādījuši, ka labai un pilnvērtīgai dzīvei vidējā izglītība nemaz nav nepieciešama.

Tāpat respondentiem tika uzdots jautājums, vai labai un pārtikušai dzīvei nepieciešama augstākā izglītība un šajā gadījumā apstiprinošas atbildes bijušas krietni mazāk - tikai 32,8% norādīja, ka augstākā izglītība ir ļoti nepieciešama. Turpretī 45,1% aptaujāto minēja, ka tā ir drīzāk nepieciešama, 14,4% norādīja, ka tā drīzāk nav nepieciešama, bet 2% aptaujāto norādīja, ka labai un pārtikušai dzīvei augstākā izglītība nemaz nav nepieciešama.

Kive atklāja, ka salīdzinot atbildes starp vīriešiem un sievietēm, secināts, ka sievietēm augstākās izglītības iegūšana šķiet būtiskāka. To, ka labai un pilnvērtīgai dzīvei nepieciešama augstākā izglītība, norādīja 36% sievietes, savukārt vīrieši - 30%.

Attiecībā uz vidējo izglītību un tās nepieciešamību labai un pilnvērtīgai dzīvei 55% vīriešu un 59% sieviešu norādīja, ka tā ir ļoti nepieciešama.

Vienlaikus Kive norādīja, ka arī reģionu griezumā jautājumā par vidējās izglītības lomu iezīmējas atšķirīgi viedokļi. To, ka labai un pilnvērtīgai dzīvei nepieciešama augstākā izglītība, norāda 43% respondentu no Vidzemes, 35% rīdzinieku, 29% zemgaliešu, 27% kurzemnieku un 20% latgaliešu.

Pētījumā piedalījās vairāk nekā 1000 respondenti no visas Latvijas.

Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss veidots ar mērķi apzināt situāciju izglītības jomā, kā arī sekmēt izglītības pieejamību un kvalitāti visā Latvijā. 

Izglītības kvalitātes indekss veidots sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS

Publikācija pieejama www.tvnet.lv

Foto: freepik.com